Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prądnica ręczna (generatory prądu z napędem ręcznym)
Autor Wiadomość
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 407
Reputacja: 28
Prądnica ręczna (generatory prądu z napędem ręcznym)
Chciałbym przedstawić krótki filmik jak działa ręczna prądnica,mała elektrownia .
Jest to rodzaj metalowego pudełka o wadze 8kg,o wymiarach 15x 15x18cm, z dwoma wejściami na korbki.Można wiec produkować energię w 2 osoby. Opór na korbce rośnie w miarę poboru prądu-im więcej watów chcemy generować tym większy opór.
Ja oceniam że bez większego wysiłku,w dobrej pozycji można generowac ok 70 watt.
Zamierzam dorobić stojak i rodzaj pedałów zamiast korby,by siedząc na krześle wygodnie pedałować jak na rowerze .

Jedyna wada tego urządzenia to taka że nie można go kupić....przynajmniej ja nie znalazłem żadnej firmy robiącej takie prądnice. A szkoda bo nawet mając agregat prądotwórczy paliwo nam się kiedyś kończy...

Przepraszam za kiepską jakość materiału video

[Obrazek: elektrownia_reczna_pradnica?]

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-01-09 11:13 AM przez aPC.)
2011-02-04 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,501
Reputacja: 196
RE: Prądnica ręczna,elektrownia ręczna
eeeeeeeee dobre. Tylko żeby nie komplikować to zrobiłbym to z roweru na pedała, bo jednak raz że lepiej i stabilniej to będzie siedziało a dwa większa siła w nogach. Konstrukcja nie będzie bardzo skomplikowana, myślę że będę potrzebował:

• Rower (najlepiej górski bo ma szeroką rawkę)
• stare koło na które założymy w rawkę pas transmisyjny
• Kawałek deski aby usztywnić ramę i naciągnąć mocowanie...
• Alternatora lub prądnicy - może być na 12V, która zasili....
• Inwerter wspomagany przez...
• Akumulator buforowy 12V

Jak ktoś ma prądnicę z uzwojeniem na 220 to co innego ale inwerter dodatkowo będzie stabilizował bo obrót koła obrotowi nie równy. Jeżeli użyjemy roweru górskiego to mamy również przerzutki czyli łatwiej będzie dopasować nasze możliwości do wydajności energetycznej. Dopisuję do listy rzeczy do zrobienia.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
Jeżeli nie da się zrobić tak jak miało być, to zrobimy tak jak jest.
2011-02-04 11:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szynszyl Offline
Dużo pisze

RE: Prądnica ręczna, elektrownia ręczna
Rower byłby lepszy ale zabiera dużo miejsca.Ja staram się miniaturyzować sprzęt.Taki stojak z nóżkami i mocowaniem na wkręty np do podłogi ważyć będzie max 2kg. Nie będzie to pedałowanie też super wygodne bo w rowerze pedała są bliżej siebie, tu sama szerokość urządzenia to 18 cm ,do tego korbki, czyli same pedała będą w rozstawie ok 25cm wiec więcej niż w rowerze.

Dlatego dochodzi oczywiście stabilizator napięcia które też ważą nie mniej niż 4kg ,a bez tego nie ryzykował bym podłączanie laptopa.Plus ten że lepsze wyrównują napięcie już przy 160V dając 230 ,a przy 260 obniżają do 230V.Do kompletu mam jeszcze miernik napięcia do 300V ale nie zdążyłem podłączyć.

Jeśli rower to można by do niego zamontować samochodowy arternator 12 v,to teoria bo nie wiem czy obroty uzyskane w rowerze będą wystarczające by urządzenie rozpoczęło pracę,ale to wszystko można sprawdzić.Potem tylko akumulator,przetwornica napięcia itd.

Pozdrawiam.

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-02-04 02:08 PM przez Szynszyl.)
2011-02-04 02:01 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,501
Reputacja: 196
alternator może być jak najbardziej - przy przekładni możesz uzyskać właściwe przełożenie. Wystarczy około 700-800 obrotów na minutę.
Do alternatora jest potrzebny akumulator do wzbudzenia pracy alt.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
Jeżeli nie da się zrobić tak jak miało być, to zrobimy tak jak jest.
2011-02-04 06:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bagieta Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 165
Reputacja: 12
Czy kolega Szynszyl podzieli się informacją jakiej użył prądnicy i ew. pokazał zdjęcia wnętrza swojego wynalazku? Smile
2011-02-06 11:16 PM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

To nie jest mojej produkcji.
Ja tylko kupiłem.

Nie chciałbym za bardzo ingerować bo jest to jedyny egz i dla mnie bezcenny, ale jeśli ktoś chciałby sobie wykonać coś podobnego czy zlecić wykonanie [/align]na wzór to można się ze mną dogadać na priv.

2011-02-11 06:01 PM
bagieta Offline
Czyta i pisze

A gdzie i za ile? Widziałem na alibaba.com chińskie prądnice ręczne 20-30W - ceny ok. 200$, tylko nie wiadomo jak z dostawą.
2011-02-11 08:36 PM
bagieta Offline
Czyta i pisze

Nawiązałem kontakt z chińskim producentem prądnic ręcznych. Namówiłem go, żeby zgodził się wysłać do Polski mniejsze ilości aby stworzyć jakiś rynek. W załączniku oferta. Wersje 3W to 50$, wersje 5 i 10W to 120$ Koszt przesyłki na razie nieznany.
Zbieram zapisy, bo ja się chyba skuszę na któryś - wyglądają dość pancernie.

.jpg  fsw3handgenerator.jpg (Rozmiar: 18.29 KB / Pobrań: 125)

.jpg  fsw3handgenerator1.jpg (Rozmiar: 85.33 KB / Pobrań: 92)

.jpg  fsw510handgenerator.jpg (Rozmiar: 32.75 KB / Pobrań: 94)

aPC: wrzuciłem tutaj.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-03-02 02:38 PM przez aPC.)
2011-03-02 08:46 AM
piotr Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 452
Reputacja: 44
Ciekawe Ciekawe... przemyśle czy się nie skusić

Za to ja znalazłem takie o to dynamo na allegro
2011-03-02 01:48 PM
PiranNinja Offline
Przemądrzały :)

Liczba postów: 940
Reputacja: 42
Ta 10W to już coś, jakie napięcie dają ?

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
2011-03-02 05:58 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz